21-річну жительку Новгород-Сіверщини підозрюють у привласненні майже 9 мільйонів гривень родичів
Сьогодні, 26 червня, правоохоронці оголосили підозру 21-річній місцевій жительці у шахрайському заволодінні грошима її тітки та чоловіка-іноземця. Про це повідомляють Головне управління Національної поліції в Чернігівській області та Чернігівська обласна прокуратура.
За даними слідства, восени 2023 року фігурантка переконала свою тітку та її чоловіка, громадянина Франції, переказати заощадження в іноземній валюті — понад 300 тисяч євро — до одного з українських банків. Гроші мали зберігатися на депозитному рахунку, який підозрювана відкрила на власне ім’я. Потерпілі планували використовувати ці кошти в Україні на власний розсуд.
Для створення видимості контролю за рахунком жінка спочатку вказала фінансовим номером у мобільному банкінгу телефон своєї тітки. Згодом вона змінила цей номер на особистий, заблокувавши родичам доступ до застосунку.
Після завершення терміну дії депозитних договорів підозрювана отримала на свій рахунок понад 9 мільйонів гривень разом із відсотками. Майже 289 тисяч гривень вона переказала іншій родичці, а решту — понад 8,8 мільйона гривень — витратила на власні потреби.
Дії кваліфікували як шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах шляхом зловживання довірою (ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.
Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Джерело: Поліція Чернігівської області – go.mmedia.com.ua/H5u3ZW, Чернігівська обласна прокуратура – go.mmedia.com.ua/8dr5K8
«Наш Новгород-Сіверський»/«Місцеві медіа»